Комунальний ДНЗ № 2 "Суничка" м. Краматорськ

З  20.08 по 20.09  в нашому садочку проходив місячник «Увага, діти на дорозі»

Головна задача – формування основ здорового образу життя, навчання правилам безпечної поведінки на вулицях міста. В кожній групі є треки, які допомагають в ігровій формі пізнавати закони вулиці. Це маленька школа  для пішоходів та майбутній водіїв, де треба бути уважним, вміти швидко орієнтуватися в ситуації, приймати правильне рішення.

В групі №3 батьки  разом зі своїми малюками організували виставку «Дорожні знаки», а  в групі №5  «Разом з мамою і татом про безпеку треба дбати». Працювала художня майстерня  в групі №4 , де діти своїми руками створили  «Світлофорики – моргайлики». А дітлахи групи №1 та №2 приймали участь у цікавих розвагах « Біда навчить», «Будь уважним,  малюк»

Знання про правила дорожнього руху  відобразили в своїх проектах діти групи №4 «Азбука дорожнього руху», «Країна світлофорія»( група №5). Малюкам дуже цікаво було дізнатися про історію виникнення світлофора, перших дорожних знаках та автомобілях.

Проведена робота стала міцним фундаментом  на порозі  шкільного життя.

23 вересня на базі дошкільного навчального закладу №2 «Суничка» пройшло засідання міської методичної комісії спеціалістів з образотворчого мистецтва. Слухачі мали змогу отримати інформацію від керівників комісії, методиста міського методичного кабінету Скумен І.В. та завідуючої ДНЗ №2 Батуріної О.С., щодо пріоритетних напрямків роботи в сфері художньо - естетичного розвитку на новий навчальний рік.

Завідуюча ДНЗ №60 Огурцова С.В. розкрила зміст сучасних інноваційних технологій у практиці оволодіння дошкільників технікою зображення, а керівник художньої студії ДНЗ №96 Рогоза С.Г. проанотувала методичну літературу з зазначеного напрямку.

Емоційно і захоплююче у формі методичної афіші керівник художньої студії ДНЗ №2 Давиденко В.Л. представила з позиції практика-новатора сучасний погляд на розвивальне середовище щодо організації занять з малювання. Слухачі методичної комісії з подякою і надією на нові змістовні зустрічі залишили гостинний заклад.

В ДНЗ№2  30 вересня відбулося засідання методичної комісії вихователів груп раннього віку, на якому  розглядались питання формування елементарних основ цілісної картини світу. Освіта має спрямовуватися не лише на озброєння дітей знаннями , а й сприяти подальшому вибудовуванню ними образу світу, образу самих себе. Формування у дошкільника  раннього віку елементарної та водночас реалістичної картини світу – обов’язкова умова прояву доцільної поведінки, здатність знайти оптимальні шляхи розв’язання проблем, досягти успіху. Слухачі з зацікавленістю грали в ігри, згадала про складові формування картин світу та синтез образів(«Світ, яким я його бачу», «Світ, яким я його чую», «Світ на дотик, «Світ на смак», «Світ на запах»). Дійшли висновку, що світобачення дитини як внутрішній погляд на культуру, людей, самого себе, життя, його сенс, можна відобразити у ланцюжку : знання – враження – дії. Познайомилися з новою інноваційною технологіє раннього розвитку Дж. Силберг - не дати згаснути пізнавальному інстинкту, створити умови, яке нададуть малюкам можливість максимально проявити свої  здібності. Основною умовою забезпечення повноцінного розвитку дітей раннього віку є створення у дошкільному навчальному закладі предметно – розвивального простору, свій варіант якого  презентувала вихователь Тимошенко І.В.